Katalogowanie stron – jak robić to skutecznie?

Katalogowanie stron to jedno z podstawowych działań podczas pozycjonowania strony. Choć samo katalogowanie nie da bardzo spektakularnych efektów, to jednak, w połączeniu z innymi metodami, może być niezwykle pomocna. Katalogowanie może odbywać się ręcznie oraz automatycznie. Jak to robić?

Katalogowanie ręczne

Katalogowanie ręczne polega na wprowadzaniu adresu strony, wraz z rzetelnie wykonanym opisem; bezbłędnym oraz merytorycznym, do specjalnie przygotowanych do tego celu katalogów. Możemy zaliczyć do nich np. katalog.onet.pl, czy katalog.gazeta.pl. Wpis do takiego katalogu jest płatny, jednak z całą pewnością działanie to szybko się zwróci. Oczywiście są również katalogi bezpłatne. Warto także dodawać wpisy do katalogów tematycznych, które są niezwykle lubiane przez wyszukiwarkę Google. Jest to najskuteczniejszy sposób katalogowania – sposób ręczny.

Katalogowanie automatyczne

Drugim, w ocenie niektórych tak samo skuteczny, w ocenie innych mniej, gdyż nic nie jest w stanie zastąpić człowieka, jest katalogowanie automatyczne. W tym celu wykorzystuje się specjalny program, który dodaje  strony automatycznie nawet do kilku tysięcy katalogów. Z pewnością jest to dobre wspomaganie pozycjonowania, jednak obecnie coraz więcej osób przychyla się ku  katalogowaniu pierwszym, ręcznym sposobem.

3 Replies to “Katalogowanie stron – jak robić to skutecznie?”

  1. Katalogowanie do katalogów z tzw. top50 czy top100 nie ma obecnie już najmniejszego sensu. Jedyne katalogi w których warto nadal być, to katalogi branżowe – korzyści nie tylko pod kątem SEO

  2. A konkretnie jakieś programy do katalogowanie w tych lepszych katalogach możecie polecić? Automatyczne, półautomatyczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *